SZAMPON ZAKLĘTY W KOSTCE

Szampon to jeden z najważniejszych kosmetyków w codziennej pielęgnacji. To właśnie on zapewnia naszym włosom świeżość i czystość, często widocznie poprawiając też ich jakość. Tymczasem nie tak dawno, bo jeszcze troszkę ponad 100 lat temu, kosmetyk ten po prostu nie istniał. Nasze praprababki myły głowy szarym mydłem, którego stosowanie prowadziło do matowienia i plątania włosów, a by zapobiegać temu efektowi (jak wiadomo kobieta zawsze znajdzie rozwiązanie problemu), ówczesne panie robiły swoim włosom płukanki z octu.

W XXI wieku wybór szamponów jest ogromny! Wielokrotnie stoimy przed wyborem zakupu skołowane i przytłoczone liczbą rodzajów, przeznaczeń, zapachów. Ważne jednak, by zawsze wybierać odpowiedni szampon zarówno do rodzaju swych włosów jak i skóry głowy.

Dzisiaj opowiem wam o szamponach, które – chciałoby się powiedzieć – swą formą wróciły do korzeni, tym niemniej w praktyce ich działanie wielokrotnie przerasta oczekiwane efekty. Mam tu na myśli oczywiście szampony w kostkach, które nie bez powodu stają się obecnie rozchwytywane, wzbudzają wielką ciekawość i są najzwyczajniej z każdym dniem coraz bardziej popularne.

Po dziesiątkach mało zaawansowanych badań, przeprowadzanych w dużej mierze „metodą prób i błędów”, w 1927 r. pojawił się na rynku pierwszy szampon w płynie. Oczywiście była to rewolucja, która tak naprawdę ewoluuje po dzisiejsze czasy i zgodzisz się w tym miejscu, że to ogromna radość być świadkiem postępów robionych przez firmy kosmetyczne. W ostatnich czasach popularność zdobywają kosmetyki naturalne, a dla mnie właśnie szampony w kostce są kwintesencją w dziedzinie naturalnych produktów.

W sklepie krem de la krem znajdziesz szampony w kostce firmy Secrets de Provence o wyjątkowym kształcie donut’a. To marka, która dołożyła wszelką staranność do stworzenia produktu idealnego pod względem składu, jakości jak i samego opakowania. Wyróżniono także szczegółowo przeznaczenia poszczególnych kostek. I w ten sposób mamy do wyboru szampon do włosów:

Wyjątkowość szamponów w kostce polega na tym, że złożone są z naturalnych składników, a w swoim składzie zawierają liczne oleje. W porównaniu do tradycyjnych szamponów w płynie, mogą poszczycić się tym, że nie zawierają zbędnej wody w składzie i są dzięki temu bardziej skoncentrowane. U nas znajdziesz kilka różnych wersji takich szamponów, a wśród nich na pewno wybierzesz ideał dla Twoich włosów. Takie rozwiązanie jest również ekonomiczne, ponieważ jedna kostka 85 g zastępuje około 500 ml szamponu w płynie. Ta forma jest bardzo łatwa w użyciu niezwykle praktyczna w transporcie. Zmieści się spokojnie w każdej walizce i nie musisz obawiać się o rozlanie. Formuła dopracowana jest w każdym szczególe i podczas masażu oraz samej czynności mycia, dbasz nie tylko o włosy, ale również skórę głowy. Powstała piana jest dla niej delikatna, doskonale oczyszczając i nawilżając tę skórę.

W krem de la krem znajdziesz także mydło w kostce polskiego pochodzenia, o równie cudownym składzie. Oczywiście mowa tutaj o wyjątkowym mydle na konopnym sznurku firmy Cztery Szpaki. Idealnie sprawdzi się dla włosów normalnych, a nawet suchych, ponieważ zostało stworzone na bazie olejów o właściwościach głęboko nawilżających i odżywiających. Konopny sznurek wpleciony w mydło zapewnia nie tylko łatwiejsze przechowywanie, ale i stabilne trzymanie podczas mycia. Gęsta i kremowa piana otuli włosy, a z każdym kolejnym użyciem będą one bardziej odżywione i widocznie silne.

Wyraz szampon jest wprawdzie odpowiednikiem angielskiego shampoo, jednak etymologia tego słowa wywodzi się od perskiego oraz hinduskiego masażu włosów i skóry głowy. Już w starożytności wiedziano bowiem, że masaż głowy jest niezwykle istotny dla zdrowia i wybitnie korzystny dla jakości włosów oraz skóry głowy.

Gdy już więc wybierzemy odpowiedni kosmetyk, warto czas mycia i oczyszczania wykorzystać również do masażu skóry głowy i samych włosów. Technik jest naprawdę wiele, jednak wszystkie mają ten sam cel – stymulować mikrokrążenie, co z kolei pobudzi cebulki do szybszego wzrostu. Ta czynność to również relaks i oczyszczanie naszej skóry, dzięki czemu przyjazne składniki mogą wnikać w nią głębiej i działać znacznie efektywniej. Standardowy masaż powinien trwać około 5 minut i być wykonywany opuszkami palców. Ważne, aby nie używać paznokci i nie drapać skóry, ponieważ w ten sposób możemy ją jedynie podrażnić, ograniczając tym samym dobroczynne działanie składników aktywnych.

Na koniec pamiętaj o dokładnym spłukaniu szamponu, najlepiej chłodną wodą. Pobudzi to dodatkowo krążenie podskórne, a łuski włosów zostaną domknięte, przez co zmniejszysz prawdopodobieństwo ich rozdwajania.

Szampon w kostce po użyciu najlepiej trzymać w suchych miejscu, gdzie nie będzie narażony na kontakt z wodą. Szampony Secrets de Provence dostępne są w sprzedaży również w uroczych pudełkach-schowkach, które ułatwią Ci ich przechowywanie i będą wygodnie towarzyszyć w podróży. (Pamiętaj, że odpowiednie używanie i przechowywanie kosmetyku według instrukcji producenta zawsze zwiększa jego skuteczność i wydajność).

Wybierz odpowiedni szampon w kostce i ciesz się pięknymi, lśniącymi włosami. Gwarantuję Ci, że to forma, która daje świetny efekt, a podczas mycia sprawia niepowtarzalną frajdę!

 

Dominika