ŚWIĘTA – CZAS PREZENTÓW!

Grudzień to najbardziej magiczny miesiąc w roku. Jego głównym akcentem są bowiem Święta, czyli piękny czas pełen zapachów unoszących się z kuchni, światełek i oczywiście prezentów. Często zabiegani, kupujemy je na ostatnią chwilę, a połowa grudnia to ostatni dzwonek, aby w miarę na spokojnie móc prezenty przyszykować. Poradników na temat tego co kupić powstało już naprawdę wiele, a z roku na rok ich przybywa. W krem de la krem została stworzona specjalna zakładka ŚWIĘTA, w której znajdziesz pomysły na kosmetyczne prezenty. Tak naprawdę zakup konkretnego prezentu to przedostatni krok w całym procesie przygotowawczym.

Dzisiaj przedstawię wam moje podejście do planowania i kupowania prezentów.

Od zawsze lubiłam kupować podarunki i mimo, że bardzo lubię sama je dostawać, to jednak obdarowywanie najbliższych mi osób sprawia dużą większą radość. Każda okazja w kalendarzu to obowiązkowy prezent, jednak i bez pretekstu miło jest kogoś obdarować drobnostką. Właśnie w grudniu osób, którym chcemy sprawić radość jest zazwyczaj dość dużo. Rodzina, najbliżsi, przyjaciele, a może jakaś daleka kuzynka również pojawi się na Wigilii i wypadałoby coś mieć również dla niej? Dziś kilka prostych kroków, które pomogą Ci przy przedświątecznych zakupach.

  1. Kogo chcesz obdarować?

Usiądź wygodnie z kartką i długopisem, zrób sobie gorące kakao i zapal pięknie pachnącą świecę. Zapach Korzennych Pierniczków od Bomb Cosmetics lub Zimowy Las firmy Hagi z pewnością umili ten czas i wprowadzi Cię w świąteczny nastrój. Pierwszy krok to właśnie wypisanie wszystkich osób, które chcielibyśmy obdarować. Nie ważne czy na liście znajdzie się 10 osób czy może tylko 3, a nawet 1. Ważne, aby nikogo nie pominąć!

  1. Ile funduszy możesz przeznaczyć na prezenty?

Gdy już wypiszesz wszystkie osoby, którym chcesz sprawić radość, warto przemyśleć ile na prezenty możemy przeznaczyć. To kolejny bardzo ważny punkt. Każdy z nas ma inne możliwości finansowe, a takie przygotowanie pozwoli Tobie zobaczyć realny obraz Twoich. Zapisz ogólną sumę w prawym górnym rogu kartki, a następnie podziel ją na poszczególne osoby. To już od Ciebie zależy, czy chcesz wydać jednakową sumę na każdą z osób, czy może dla jednych planujesz kupić symboliczny drobiazg, a innym sprawić coś większego.

W tych kosztach koniecznie uwzględnij artykuły typu: torebki prezentowe, papier czy wstążki.

  1. Co konkretnie planujesz kupić ?

Bywa, że ta część zajmuje nam bardzo dużo czasu. Często nie do końca wiemy co kupić, nie możemy się zdecydować. Kategorie kosmetyki, akcesoria czy dodatki do domu wydają się być tymi bezpiecznymi i popularnymi, jednak jaki konkretnie produkt wybrać?

Wykorzystując nadal naszą kartkę, na której widnieje już osoba oraz suma jaką możemy przeznaczyć na prezent dla niej, teraz wypisz cechy charakterystyczne. Zastanów się co lubi bądź z czym Ci się kojarzy. Zacznij od najprostszych rzeczy takich jak ulubiony kolor, prezentowany styl, pasje, zainteresowania. Im więcej cech tutaj wypiszesz tym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o prezencie.

Przykład:

Brat Stefan (lat 30), mogę przeznaczyć na prezent 50 zł —-> Cechy charakterystyczne: duże poczucie humoru, lubi zabawne wzory na ubraniach, nosi długą brodę, ulubiony kolor: brązowy.

Dzięki takiemu układowi odpowiedź na odwieczne pytanie „Co kupić Stefanowi?” mamy niemal gotową: „Kupię mu coś do brody (polecamy w tym miejscu serdecznie olejek do brody od Lilla Mai) i zostanie mi jeszcze na świetne, kolorowe skarpety!”

Mając gotową tego typu tabelkę dużo łatwiej i szybciej kupisz prezenty, a jedyne co Ci wówczas pozostanie to odkreślanie kolejnych osób, dla których podarunek będzie już przygotowany.

  1. Pakowanie!

Uwielbiam ten moment, kiedy siadam ze wszystkimi zakupami i mogę zająć się ich pakowaniem. Pamiętaj, że to jak zapakujesz prezent ma ogromne znaczenie! Sami lubimy otwierać to co ładne, rozwiązywać kokardki, odsłaniać kolejne warstwy papieru. Wystarczy spojrzeć na zamówienia ze sklepu krem de la krem. Od początku grudnia kremowe elfy zamieniły się w prawdziwą wytwórnie prezentów. Warto tutaj zdecydować czy pakujemy podarunki w papier czy w torebki prezentowe. Artykuły do dekoracji nie muszą kosztować majątku. Rozejrzyj się dookoła! Możesz przewiązać piękną wstążką nawet zwykły szary papier, ale jeśli go dodatkowo ozdobisz nabierze on wyjątkowości. Czego możesz użyć? Zważając na zimowe klimaty, możesz doczepić świerkową gałązkę, suszony plaster pomarańczy, a może cukrową laseczkę? Klej na gorąco czy może dwustronna taśma i stabilnie przyklejony każdy element, a paczka będzie wyglądała jak małe arcydzieło. Uśmiech obdarowanego gwarantowany, a używając pomarańczy czy korzennych przypraw jak laska cynamonu, anyż lub goździki, wokół paczki unosił się będzie dodatkowo piękny zapach.

Nawet jeśli Twoje fundusze na prezenty nie są duże, to zapakowanie w ten sposób domowych pierniczków sprawi ogromną radość.

Nie zapominajmy również o pięknej tradycji wysyłania życzeń w formie kartek. Sama uwielbiam takie dostawać i wysyłam kartki z życzeniami do osób, które mieszkają daleko, ale są mi bliskie. Można się tutaj wykazać dużą kreatywnością tworząc kartki samemu, albo skorzystać z pięknych gotowych wzorów. W sklepie krem de la krem pojawiła się prawdziwa nowość od Bomb Cosmetics, która stworzyła Świąteczne Kartki z Bombami Musującymi. Do każdej z nich dołączona jest specjalna koperta, która spokojnie pomieści kartkę i oczywiście miejsce na piękne życzenia. Dostępnych jest oczywiście kilka wersji do wyboru, a wśród nich zabawny napis HO HO HO oraz wersja z uroczą gwiazdą Merry& Bright.

Święta to piękny czas, więc uśmiechajmy się i cieszmy nim. Życzę wam samych trafionych prezentów i pamiętajcie, aby przede wszystkim wkładać w nie serce – niech zamiast przeznaczanych na podarunki kwot, właśnie ono będzie najważniejsze, a unosząca się podczas Wigilii w powietrzu miłość oraz szczęście obdarowywanych gwarantowane!

 

Dominika