JAK POLUBIĆ NAWILŻANIE CIAŁA?

W ostatnim artykule poruszyliśmy temat peelingowania skóry i jej dogłębnego oczyszczania. Dziś powiemy o nieodzownym elemencie tego procesu, czyli nawilżaniu. To czynność, która często bywa pomijana – przyznam się przed Wami, że i ja nie zawsze byłam fanką nawilżania, ale znalazłam sposoby, które z tego obowiązkowego kroku pielęgnacji zrobiły dla mnie czystą przyjemność.

Dlaczego i kiedy nawilżać skórę?

Balsamować skórę powinniśmy codziennie, na przykład wieczorem. W okresie letnim dodatkowo zalecane jest jej nawilżenie w ciągu dnia, choćby po przyjściu do domu, kiedy nasza skóra była dłużej narażona na kontakt ze słońcem. Czynniki takie jak słońce, wiatr, mróz powodują, że nadmiernie wysycha, przez co jest bardziej skłonna do podrażnień i łuszczenia oraz staje się szorstka. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu zadbasz o jej gładkość, miękkość, elastyczność, odżywienie, jędrność, a tym samym przedłużysz jej młodość. Czasu nie zatrzyma żaden kosmetyk, ale wiele z nich jest w stanie – zwłaszcza przy regularnym używaniu – widocznie opóźniać pewne procesy.

Jak przekonać się i polubić balsamowanie skóry?

Balsamowanie często kojarzy nam się z marznięciem po kąpieli, długim smarowaniem, a później jeszcze dłuższym wchłanianiem. Z roku na rok balsamów na rynku przybywa, a ich receptury i formy są udoskonalane, aby zmaksymalizować przyjemność i minimalizować wszelkie niedogodności. Ja przedstawię Ci kilka aspektów, które znacznie umiliły mi tę czynność:

  • ZAPACH – uwielbiam jak kosmetyki pięknie pachną i zdecydowanie dużo przyjemniej z właśnie takich mi się korzysta. Radość trwa nie tylko podczas samego nakładania, ale również później, gdy zapach pozostaje ze mną na dłużej.
  • OPAKOWANIE – to co ładne zawsze przyciąga mój wzrok. W przypadku balsamu zwracam jednak większą uwagę na to jak dozuje się produkt. Świetnym rozwiązaniem są tutaj pompki lub słoiczki, z których łatwo wyjąć/nabrać kosmetyk.
  • WCHŁANIANIE – sięgam po takie balsamy, które wchłaniają się szybko. Ważna jest tutaj dozowana przez nas ilość. Im więcej produktu nałożysz tym dłużej oczywiście musisz czekać. Nabieraj więc balsam czy masło w mniejszej ilości. Wtedy nie grozi Ci zapchanie skóry, a wręcz przeciwnie – dobrodziejstwa wnikną w jej głąb szybciej i efektywniej. Przy okazji produkt starczy Tobie na dłużej.

 UWAGA Z PRZYMRUŻENIEM OKA:

Jeżeli czynność balsamowania nadal Cię nie przekonuje, pamiętaj, że zawsze możesz o pomoc poprosić drugą połówkę.  

Warto również pamiętać, aby dobrać odpowiedni kosmetyk do pory roku i potrzeb naszej skóry. W tym momencie na rynku oprócz balsamów czy maseł, znajdziemy też mleczka, kremy czy olejki. Jest także perełka-bestseller niewpisująca się w żadną z powyższych grup – to boski żel z aloesu od Holika Holika.

W krem de la krem znajdziesz oczywiście wiele propozycji kosmetyków do nawilżania. Dostępne są w zakładce CIAŁO, a następnie podkategoriach: OLEJKI, BALSAMY czy MASŁA.

Oczywiście jak zawsze wybrałam dla Ciebie kilka propozycji:

Balsam do rąk i ciała Kwiat Lipy firmy Yope. Balsamy tej firmy są zdecydowanie warte uwagi. Wygodna pompka, piękne zapachy, szybka wchłanialność no i zawsze miękka, nawilżona skóra. W dodatku do kompletu łatwo znaleźć mydło czy żel pod prysznic. Kwiat Lipy to totalna nowość od marki, która idealnie sprawdzi się na nadchodzące lato.

 

Mus do ciała Just Say Yes! od Be The Sky Girl to kolejny nawilżający hit, który świetnie sprawdzi się na zbliżające ciepłe dni. Oprócz tego, że Twoja skóra zyska niesamowity zapach, gładkość i odżywienie dzięki zawartości dużej ilości naturalnych składników, to jeszcze pokryje Twoją skórę maleńkimi drobinkami złota. W połączeniu z opaloną skórą efekt jest powalający, ale i w domowym zaciszu pozwoli Ci poczuć się jak gwiazda.

Superlekki olejek do ciała Neroli i Mandarynka od Cztery Szpaki – olejek do ciała w najwygodniejszej możliwej formie, bo z atomizerem. Kolejna porcja składników odżywczych stworzona i zamknięta w lekkiej formule, która łatwo i przyjemnie się nakłada, błyskawicznie wchłania, a jedyne co pozostawia na skórze to odpowiednie nawilżenie i cudowny, tropikalny zapach. Dzięki niemu poczujesz się niczym na najpiękniejszej, egzotycznej plaży pod palmami.

**

Nawilżaj, pielęgnuj i dbaj o swoją skórę. Zapewniam Cię, że z pomocą odpowiednich kosmetyków stanie się to przyjemnością, a gdy sama zobaczysz efekty będziesz wracała do tej czynności z uśmiechem.

 

Dominika