CZY DOBRZE JEST SIĘ POCIĆ?

Temat potliwości wciąż jest tematem poruszanym rzadko. Często uznawany jest za wstydliwy i kojarzy się z czymś negatywnym. Okazuje się jednak, że pocenie jest dobre dla naszego organizmu. Dzisiaj opowiemy dlaczego tak jest i co stosować, aby czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Czym jest pot i dlaczego jest dla nas dobry?

Pot to głównie woda i toksyny, których nasz organizm chce się pozbyć. Pomaga nam w regulacji temperatury ciała i, co ciekawe, sam w sobie nie ma zapachu. Jest jednak świetnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i właśnie stąd rodzi się jego nieprzyjemna woń (na jej wpływ ma również to, co spożywamy). Pocenie jest dobre, a wysoka potliwość często towarzyszy przy wysiłku fizycznym, wysokich temperaturach, chorobie. Może też związana być ze stresem. Pamiętaj, że jeśli u Ciebie występuje w nadmiernym stopniu i znacznie zaburza komfort życia, warto udać się do lekarza. On postanowi co dalej, ponieważ w fachowy sposób zidentyfikuje źródło nadmiernej potliwości.

Jak czuć się komfortowo ?

  • Higiena osobista to oczywiście podstawa – warto dbać o odpowiednie mycie i regularną depilację, ponieważ włosy sprzyjają rozwojowi bakterii i nieprzyjemnemu zapachowi.
  • Oddychające ubrania to kolejny krok do szczęśliwej skóry i jej komfortu. Sztuczne tkaniny i przegrzewanie organizmu niestety sprzyjają powstawaniu potu, dlatego warto wybierać te lekkie i bawełniane.
  • I rzecz kluczowa – odpowiednie kosmetyki w codziennej pielęgnacji, zarówno do mycia jak i ochrony. Pamiętaj by zawsze nakładać je na czystą skórę, najlepiej od razu po kąpieli. Przy wyborze kieruj się tym, aby kosmetyki nie blokowały pocenia, a jedynie zniwelowały nieprzyjemne zapachy, przy jednoczesnej pielęgnacji.

Co poleca krem de la krem?

  1. Dezodorant w kulce od Make Me Bioto kosmetyk stworzony z myślą o pewnej i bezpiecznej ochronie, bez wywoływania podrażnień. W jego składzie znajdziesz między innymi sok z liści aloesu o działaniu łagodzącym i antybakteryjnym oraz ekstrakt z rozmarynu, który zapewni Ci świeżość. Nawilżenie zapewni oliwa z oliwek, a wszystkie razem dadzą Ci komfort i pielęgnacje jakiej potrzebuje wrażliwa w tamtych miejscach skóra.
  2. Dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy od Cztery Szpakito jedna z nowości od wspaniałej marki, której przyświeca cel życia w zgodzie z naturą. Kosmetyk, który nie blokuje pocenia, za to absorbuje nadmiar potu, nieprzyjemne zapachy, a w dodatku wykazuje właściwości pielęgnacyjne. Wśród składników znajdziemy między innymi białą glinkę, ziemię okrzemkową czy mąkę z arrowroot, które odpowiedzialne są także za pochłanianie wilgoci.

A co z neutralizacją zapachu? Tutaj niespodzianka, bo znajdujemy składnik niemal każdej kuchni, czyli sodę oczyszczoną! Oprócz tego oczywiście olej kokosowy czy masło shea. Pielęgnacja, ochrona, komfort, a do tego dbałość o zdrowie i naturalne procesy zamknięte w wygodnym słoiczku. Jeśli zapach cytrusów i ziół Cię nie przekonuje to polecamy również wersję bezzapachową – Dezodorant w kremie bezzapachowy od Cztery Szpaki.

***

Odpowiednia higiena oraz poczucie świeżości i komfortu to także większa pewność siebie. Potliwość niestety często sprawia, że tej pewności nam brakuje. Nie pozwól, aby zabrakło jej Tobie!

 

Dominika