Szczotkowanie ciała, czyli przyjemne uzależnienie

Koreańskie kosmetyki i rytuały piękna coraz mocniej zakorzeniają się u nas w Polsce. W ostatnim czasie jednym z najpopularniejszym tematów jest szczotkowanie ciała na sucho. Brzmi może strasznie, może trochę zabawnie, ale uwierzcie mi, że ten zabieg wykonacie w domowym zaciszu, a zapewni Wam efekty niczym z salonu piękności.

Praktyka szczotkowania ciała przywędrowała do nas z Azji, a korzyści z niej płynące potrafią zaskoczyć. Tutaj ważny jest nie tylko produkt jakim masaż wykonujemy, ale również sposób w jaki szczotka porusza się na naszym ciele. Główna zasada głosi, aby wykonywać go zawsze w kierunku serca zaczynając od stóp, to pozwoli na prawidłowy przepływ limfy podczas masażu. Warto również pamiętać o zachowaniu delikatności w miejscach wrażliwych jak pachy czy biust. Decydujmy się na masaż wtedy, gdy zaraz po nim możemy wskoczyć pod prysznic – dzięki temu spłukujemy z ciała wyszczotkowane toksyny.

Zalety szczotkowania ciała:

  • Oczyszczanie ciała z toksyn – czy wiesz, że nasza skóra codziennie za pomocą porów pozbywa się około pół kilograma toksyn z organizmu ? Szczotkowanie sprawia, że dzieje się to łatwiej i szybciej.
  • Zapobieganie wrastaniu włosków – używając tradycyjnych maszynek często pojawia się problem wrastających włosków. Łatwo wtedy o zapalenie mieszków włosowych, a nasza skóra nie wygląda wtedy dobrze. Zbliża się lato, więc jeśli chowałaś nogi z powodu maleńkich kropeczek – koniec z tym! Dzięki szczotkowaniu, nawet te najmniejsze włoski będą rosły na zewnątrz, a nie w głąb skóry.
  • Zwalczanie cellulitu i rozstępów – walka z tymi dwoma wrogami kobiet nie bywają lekkie. Szczotkowanie pomoże szybko się  z nimi uporać. W jaki sposób? Podczas wykonywania masażu rozbijana jest tkanka tłuszczowa, dzięki czemu rozkłada się ona równomiernie nie kumulując się w tych newralgicznych miejscach.
  • Poprawa krążenia – dobrze ukrwiona skóra to zdrowa skóra, która staje się jędrna i gładka. Po takim masażu wszystkie kosmetyki które zastosujemy, takie jak jak oleje, masła czy balsamy będą się lepiej wchłaniać. Bardzo szybko można też zauważyć znaczną poprawę kolorytu skóry.
  • Relaksacja – szczotkowanie napiętych mięśni sprawi, że się rozluźnią, a Ty poczujesz niesamowitą ulgę. Dodatkowo masaż powtarzany regularnie kojąco wpływa na nasze zmysły.

Jaką szczotkę wybrać ?

Polecam absolutny bestseller na rynku, czyli Szczotkę do Masażu Ciała krem de la krem z naturalnym włosiem tampico z agawy. Wygodny kształt i uchwyt zapewniają łatwe i przyjemne korzystanie z produktu. Wystarczy, że poświęcisz 3-5 minut dziennie na masaż, a szybko zauważysz upragnione efekty. Szczotkowanie ciała naprawdę uzależnia. To jak magia w naturalnym wydaniu!

~

Zaczynając swoją przygodę z tym rytuałem piękna warto pamiętać, aby omijać miejsca takie jak rany, zadrapania, znamiona czy pieprzyki. Zadbajmy też o odpowiednią pielęgnację szczotki dezynfekując ją, np. olejkiem herbacianym i wodą. Na początku zaleca się szczotkowanie 1-2 razy w tygodniu, a kiedy skóra się przyzwyczai śmiało możesz stosować ją codziennie, a zapewniam Cię, że nie będziesz mogła się od niej oderwać.