Chyba każdy o nich słyszał, ale z pewnością nie wszyscy korzystali. Zastanawiałaś się nad zakupem gąbki Konjac, ale wciąż nie masz przekonania, czy jest Ci niezbędna? Sprawdź aż 10 powodów, dla których warto dać jej szansę. Ostrzegam lojalnie – jeśli raz spróbujesz, nie będziesz sobie wyobrażać bez niej oczyszczania twarzy!
Gąbka Konjac – co to właściwie jest?
Jeśli gąbka kojarzy Ci się z myjką do ciała, która jest siedliskiem bakterii, to… masz rację. Ale gąbka Konjac to zupełnie coś innego.
Oryginalna gąbka Konjac wykonana jest z czystego włókna konjac, pochodzącego z koreańskiej wyspy o uroczej nazwie Jeju, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! To jedno z tych miejsc na świecie, gdzie woda jest najczystsza.
Gąbka Konjac w 97% składu się z wody, zaś pozostałe 3% jej składu stanowi błonnik roślinny. Dodatkowo zawiera wiele naturalnych składników odżywczych, witamin i minerałów takich jak białko, żelazo, cynk, fosfor a także witaminy A, C, E, D, B1, B6, B12 i kwas foliowy. Dzięki odczynowi zasadowemu naturalnie równoważy pH skóry.
Gąbeczki konjac mają wiele różnych rodzajów, możesz więc dobierać je indywidualnie do potrzeb swojej skóry. Na przykład gąbeczka z limitowanej serii zwierzęta leśne, zawierająca dodatek węgla bambusowego będzie idealna dla cery tłustej i problematycznej, a ta z rumiankiem sprawdzi się świetnie w przypadku cery wrażliwej i podrażnionej.
>> Kliknij, sprawdź wszystkie rodzaje gąbeczek i dobierz idealną do swoich potrzeb <<
Gąbka Konjac – 10 powodów, dla których warto ją mieć:
- Dzięki niej oczyszczanie stanie się jeszcze przyjemniejsze – delikatny masaż zapewni Ci chwilę błogiego relaksu, a demakijaż przestanie być przykrym obowiązkiem
- Pomoże Ci oczyścić skórę głęboko, ale wciąż niezwykle delikatnie
- Z jej pomocą dotrzesz w trudniej dostępne miejsca, jak okolica ust, nosa czy uszu
- Do jej stosowania potrzebna jest tylko woda (jednak jeśli wolisz, możesz dodać także swój ulubiony żel)
- Struktura gąbeczki zwiększa wydajność produktów myjących, jeśli więc stosujesz ją z żelem lub emulsją, znacznie zmniejszasz zużycie kosmetyków – czysta oszczędność!
- Podczas oczyszczania gąbeczka delikatnie złuszczy martwy naskórek
- Sprawdzi się niezależnie od tego jaki posiadasz rodzaj cery, nawet jeśli jest ona wrażliwa i delikatna!
- Dzięki swojemu zasadowemu odczynowi gąbeczka wyrównuje pH Twojej skóry
- Jest wolna od dodatków chemicznych, w pełni naturalna, jeśli więc cenisz naturalną pielęgnację, doskonale wpisze się ona w tę filozofię
- Zaopatrz się w nią także jeśli dbasz o ekologię – gąbeczka jest w pełni biodegradowalna
Pierwsze użycie – jak robić to poprawnie?
Kiedy przystępujesz do pierwszego rytuału oczyszczania cery z gąbeczką Konjac, zanurz ją kilka razy w ciepłej wodzie, tak aby całkowicie zmiękła. Delikatnie odciśnij nadmiar i rozpocznij masaż twarzy z jej użyciem. Nie musisz używać nic poza wodą, chyba, że czujesz taką potrzebę. Wtedy zastosuj mniejszą dozę kosmetyku, gdyż struktura gąbki znacznie zwiększa wydajność produktów myjących – żeli, pianek czy emulsji.
Gąbka Konjac – jak odpowiednio o nią dbać?
Gąbka Konjac jest produktem wielorazowym, jednak nie wiecznym. By jak najdłużej cieszyć się jednym egzemplarzem, musisz ją odpowiednio pielęgnować.
Po każdym użyciu delikatnie wyciśnij nadmiar wody dłońmi i powieś ją, by mogła swobodnie wyschnąć. Pamiętaj, by jej nie wyżymać i nie zostawiać w kabinie prysznicowej, gdyż panująca tam wilgoć przyspieszy proces rozkładu gąbeczki.
Tak pielęgnowana będzie Ci służyć do trzech miesięcy. Kiedy zauważysz, że łamie się i kruszy, to znak że trzeba ją… nie, nie wyrzucić! Dać jej drugie życie – zakopać w ziemi w ogródku, bądź umieścić w doniczce, by wiązała wodę roślince. Jak widzisz konjac to bardzo uniwersalny i w 100% biodegradowalny materiał!
Gąbkę można sterylizować, wystarczy umieścić ją na kilka minut w garnku z gotującą się wodą. Nie musisz obawiać się że to wpłynie negatywnie na jej wygląd czy właściwości!
Dlaczego warto wybrać oryginalną gąbkę Konjac?
Na rynku istnieje wiele zamienników, jednak tylko oryginalna gąbka Konjac gwarantuje wykonanie na najwyższym poziomie. Producent gąbek – pochodząca z Wielkiej Brytanii firma Konjac Sponge Company dba o sterylność środowiska w którym powstają, a następnie poddaje je najsurowszym testom dotyczącym higieny i czystości, według norm Unii Europejskiej.
Wybierając oryginał masz pewność, że gąbki nie zawierają żadnych mikroorganizmów i są wolne od zanieczyszczeń.
Gąbki Konjac są laureatami wielu prestiżowych nagród, a ich właściwości zostały docenione na całym świecie.
W Japonii konjac znany jest od ponad 1500 lat! Już wtedy odkryto jego właściwości lecznicze, by następnie docenić jego unikatowe właściwości w pielęgnacji. Czy dzisiejszy wpis przekonał Cię do tego, by spróbować tych małych gąbeczek kryjących wielką moc? A może tak jak ja, jesteś już fanką konjaca i nie wyobrażasz sobie bez niego swojego codziennego oczyszczania skóry?
P.S. A czy poznałaś już 10 ZŁOTYCH ZASAD PIELĘGNACJI? Jeśli nie, to koniecznie kliknij tutaj ❤
Buziaki
Magdalena ❤
Przyznaję że nie byłam wielką fanką konjac, ale jednak to prawda że są uzależniające – kiedy już się zacznie stosować, to demakijaż bez nich nie jest tym samym 🙂 ale tylko te oryginalne! bo zamienniki są bez porównania gorsze..
super tekścik! gąbeczka daje efekty, oj daje… dobre oczyszczanie to podstawa, a ona jest numer jeden w tym zakresie, potwierdzam z autopsji!
Uwielbiam!
Fajnie napisany tekst!chyba czas sprawdzić te cudeńka <3
Co ile czasu ja sterylizujesz, bo nawet po jednym dniu chyba jest juz pelna bakterii.
Dzień dobry 🙂 zgodnie ze słowami producenta:
Wszystkie produkty Konjac Company zostały przetestowane przez rygorystyczne standardy jakości i bezpieczeństwa. To, co wyróżnia Konjac Company od innych firm oferujących podobne gąbki na świecie, to fakt, że gąbki Konjac są 100% czyste i nie zawierają żadnych mikroorganizmów i – co jest bardzo ważne – są wolne od zanieczyszczeń i potencjalnych bakterii, które mogą być szkodliwe.
Gąbkę Konjac można sterylizować. W tym celu gąbkę należy umieścić na kilka minut w garnku z gotującą się wodą.
[…] O powodach, dla których warto po nią sięgnąć, pisałam w tym artykule: https://kremdelakrem.pl/2019/10/27/gabka-konjac-10-powodow-dla-ktorych-musisz-ja-miec/. Poza aspektem ekologicznym jest jeszcze co najmniej kilka argumentów przemawiających za tym, by […]