Serum/esencje

Rozwiń filtry
Serum i esencje do twarzy są wybitnie popularne w koreańskiej pielęgnacji, a tę pokochały także Polki! Warto wprowadzić je do pielęgnacji, ponieważ doskonale uzupełniają działanie kremu do twarzy.
Ich lekka formuła pozwala składnikom aktywnym na szybsze wchłanianie w głąb skóry. Dzięki swojej konsystencji stanowią doskonałą, odżywczą bazę pod makijaż i dają naprawdę widoczne rezultaty. Stężenie substancji aktywnych w serum jest dużo wyższe niż w kremie, a jego budowa pozwala mu lepiej przenikać do głębszych warstw skóry, co decyduje o jego skutecznym działaniu.
Masz cerę dojrzałą lub naczyniową? Koniecznie sięgnij po serum z witaminą C, jeśli zaś Twoja skóra jest sucha, wypróbuj serum z kwasem hialuronowym. Gdzie w rytuale pielęgnacyjnym umieścić esencję? Aplikuj ją na czystą twarz, zwilżoną hydrolatem lub tonikiem. Wklep serum a następnie krem do twarzy i poczuj natychmiastową różnicę w kondycji swojej skóry. Esencję koniecznie aplikuj palcami, gdyż wacik tylko niepotrzebnie wchłonie część kosmetyku.
preloader