Peelingi

Rozwiń filtry
Regularne złuszczanie skóry jest nieodzownym krokiem w pielęgnacji. Dlaczego? Martwy naskórek który powstaje jako efekt naturalnego cyklu odnowy skóry, powinien zostać z niej raz na jakiś czas usunięty, tak by odsłonić jej nową warstwę. Dlaczego? Pomaga to wygładzić i rozjaśnić cerę, oczyścić ją z zaskórników, poprawić ukrwienie i przyspieszyć regenerację. Ułatwia także przenikanie substancji aktywnych z kosmetyków w głąb skóry.
Wybierz peeling odpowiedni do swojego rodzaju skóry – dla cery wrażliwej, naczynkowej i dojrzałej lepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne, które rozpuszczają naskórek dzięki zawartości naturalnych enzymów roślinnych (najczęściej są to papaina i bromelaina). Unikaj stosowania peelingów mechanicznych (ziarnistych) także przy aktywnym trądziku, tak by nie zaogniać zmian. Możesz po nie śmiało sięgnąć jako posiadaczka cery normalnej i mieszanej.
Zgodnie z zasadą „nadmiar szkodzi” stosuj peelingi nie częściej niż 1-2 w tygodniu, by dać skórze czas na regenerację. Peeling do twarzy to must have w Twojej kosmetyczce!
preloader