Zależy Ci na skutecznym, a zarazem delikatnym oczyszczaniu twarzy? Wypróbuj balsamy do demakijażu, które jakiś czas temu zadebiutowały na rynku kosmetycznym. Co je wyróżnia, czy polubi je każda cera, jaki balsam wybrać, w jaki sposób go używać? W dzisiejszym wpisie znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz polecenia konkretnych produktów, dostępnych w sklepie krem de la krem. Jeśli wciąż poszukujesz swojego ulubieńca do codziennego stosowania, koniecznie je sprawdź!
Oczyszczanie – kluczowy etap pielęgnacji
Pielęgnacja twarzy może być mniej lub bardziej rozbudowana, w zależności od potrzeb Twojej skóry. Jednak etap oczyszczania to jeden z najważniejszych filarów dbania o cerę każdego dnia i powinien stać się nawykiem tak odruchowym, jak codzienne mycie zębów. Pozostaje wybrać dogodną formę produktu przeznaczoną do tego celu.
W przypadku jeśli nosisz makijaż lub używasz na co dzień produktów z filtrem SPF (a mam nadzieję, że o tym nie zapominasz), rozważ oczyszczanie dwuetapowe, które pozwala na bardzo dokładne pozbycie się resztek kosmetyków i zanieczyszczeń, które zbierają się na twarzy.
- w pierwszym etapie możesz zastosować płyn micelarny, olejek
- w drugim etapie, w którym pozostaje domycie resztek zabrudzeń, użyj łagodnej pianki, żelu lub emulsji
Przyłożenie odpowiedniej uwagi do oczyszczania twarzy, jest bardzo ważne dla zachowania skóry w dobrej kondycji. Nie tylko zapobiega to powstawaniu niedoskonałości (zatkane pory to pierwszy krok do pojawienia się ‘nieprzyjaciół’), ale również sprawia, że skóra lepiej absorbuje substancje aktywne z kosmetyków użytych w dalszych etapach pielęgnacji. Dlatego poświęcaj mu czas i należytą uwagę.
Kosmetyki do demakijażu
Oczyszczanie skóry powinno być dokładne, a zarazem delikatne dla skóry. Możesz wybierać pomiędzy różnymi środkami myjącymi, dobierając najdogodniejszą dla Ciebie formę.
Pewnie masz już swoje preferencje dotyczące oczyszczania skóry. Dziś chciałabym Ci przybliżyć produkt, jakim jest balsam do demakijażu. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji ich wypróbowałaś, koniecznie sprawdź!
Balsamy do demakijażu
Oprócz dobrze znanych form kosmetyków do oczyszczania skóry; żeli, pianek i płynów micelarnych, na rynku kosmetycznym jakiś czas temu pojawiły się balsamy do demakijażu. Obecnie mamy już całkiem spory wybór tego rodzaju produktów. Jest spora szansa, że je polubisz, zwłaszcza jeśli nieobca jest Ci technika OCM (oil cleansing method). Forma balsamu ma jednak tę przewagę nad olejkiem, że wygodniej nabrać go na dłonie, a konsystencję zmienia dopiero pod wpływem masażu.
Przyjrzyjmy się, jak działają balsamy do demakijażu, czy będą odpowiednie niezależnie od Twojego rodzaju skóry oraz jak je stosować?
Balsam do demakijażu ma zazwyczaj konsystencję gęstego musu. Zawarte w nim masła i oleje roślinne pozwalają na dokładne rozpuszczenie makijażu i wszelkich zanieczyszczeń, bez pozostawiania uczucia wysuszenia i ściągnięcia. Balsamy nie naruszają bariery hydrolipidowej skóry, a dodatkowe składniki dodają im konkretnych właściwości pielęgnacyjnych – przeciwstarzeniowych, łagodzących czy regulujących wydzielanie sebum.
Zalety balsamu do demakijażu
- wydajność – już niewielka ilość wystarczy, by produkt spełnił swoje zadanie
- delikatność – balsam do demakijażu jest na tyle łagodny, że nie narusza bariery hydrolipidowej skóry, nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i nie powoduje podrażnień
- skuteczność – mimo, że balsamy do demakijażu są łagodne dla skóry, to bezwzględnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia i nawet mocny, wodoodporny makijaż
Jak stosować balsam do demakijażu?
- niewielką ilość balsamu nabierz na czyste i suche dłonie
- rozmasuj, by balsam zaczął zmieniać konsystencję
- nałóż na twarz i wykonaj krótki masaż, pozwalając balsamowi rozpuścić wszystkie zanieczyszczenia
- zmyj ciepłą wodą i przejdź do drugiego etapu oczyszczania (opcjonalnie)
Balsamy mogą się nieco między sobą różnić, w zależności od zastosowanych składników. Większość z nich zawiera w składzie emulgator, dzięki któremu pod wpływem masażu konsystencja zmienia się z masełka w emulsję/olejek. Te, które go nie mają, należy dodatkowo zmyć w drugim kroku oczyszczania. W pierwszym przypadku jest to opcjonalne, jednak polecam myć twarz dwa razy – tak, aby mieć pewność, że wszystkie zabrudzenia zostały dokładnie usunięte.
Zobacz, co zawierają poszczególne balsamy do demakijażu i wybierz ten, który jest najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb:
- Natural Secrets Cytrusowy balsam myjący – balsam nie zawiera emulgatora, co oznacza że nie rozpuszcza się w kontakcie z wodą. Należy zmyć go przy pomocy innego środka (pianki, żelu, emulsji). Będzie idealny dla skóry wrażliwej.
- Resibo Melt Away – pachnące mango masełko, które pod wpływem ciepła dłoni zmienia się w olejek. Radzi sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Działa przeciwstarzeniowo oraz regulująco na wydzielanie sebum. Odpowiedni do każdego rodzaju skóry.
- Slaap Soul Balm – zawiera drogocenne oleje i delikatny emulgator. Uwalnia zmysłowy zapach o nutach bergamotki i lawendy, sprawiając że codzienne oczyszczanie staje się odprężającym rytuałem.
- ASOA Balsam myjący – pod wpływem wody zmienia się w delikatne mleczko, sprawiając że skóra po jego użyciu nie jest tłusta. Pozbawiony jest substancji zapachowych, nie działa drażniąco na oczy.
- Eeny Meny Łagodny balsam do demakijażu – może być stosowany jako samodzielny produkt lub jako pierwszy krok w dwuetapowym oczyszczaniu twarzy. Nie zapycha porów, co zostało potwierdzone w badaniach. Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej.
- Ovium Cream Cleanser – nie tylko oczyszcza skórę, ale także działa na nią odżywczo i nawilżająco.
Czy próbowałaś formy oczyszczania balsamem do demakijażu? Jakie są Twoje wrażenia z ich stosowania? A może opis powyższych kosmetyków przekonał Cię do wypróbowania któregoś z nich?
Magdalena (feminine_pl) ❤